"Exploring the future of work & the freelance economy"
SLUIT MENU

Eelco Eerenberg (D66) staatssecretaris Belastingdienst en daarmee verantwoordelijk voor handhaving schijnzelfstandigheid

Nu nog wethouder, tijdens studietijd werkzaam bij detacheerder YER.

Eelco Eerenberg is de beoogd staatssecretaris Fiscaliteit en Belastingdienst. De D66-politicus wordt daarmee onder meer verantwoordelijk voor het beleid rond handhaving arbeidsrelaties, oftewel de controles op schijnzelfstandigheid.

Samen met Thierry Aartsen, minister van Werk & Participatie, zal Eerenberg dus betrokken zijn met de politieke discussie rond zzp.

Eerenberg is nu nog wethouder Economische Zaken in Utrecht. Daarvoor was hij wethouder in Enschede. In die stad zat hij ook in de gemeenteraad. Tussen 2005 en 2010 werkte Eerenberg als recruiter bij detacheerder en recruitmentbureau YER. In die tijd was hij ook zelfstandig ondernemer als applicatieontwikkelaar. In 2002 begon hij met zijn studie Technische Informatica aan de Universiteit Twente, die hij in 2011 afrondde met het behalen van zijn master diploma.

De 41-jarige bestuurder werd tweemaal door het vakblad Binnenlands Bestuur uitgeroepen tot ‘Beste Jonge Lokale Bestuurder’. Eerenberg wordt staatssecretaris nadat Nathalie van Berkel zich had teruggetrokken voor deze positie na ophef over haar cv.

(foto: Bas van Setten) 

De ZiPredactie plaatst hier interviews en eigen artikelen. Daarnaast persberichten, aankondigingen of (met toestemming) overgenomen artikelen. (contact: info[AT]zipconomy.nl) Bekijk alle berichten van ZiPredactie

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *



×